V minulém týdnu jsme při projednávání ústavní žaloby na prezidenta republiky slyšeli z úst poslanců vládní koalice a stran podporujících vládu mnoho urážek. Ministryně financí Alena Schillerová se dokonce neváhala ztotožnit s výrokem, který byl namířen proti Senátu a také opozici. „Je to opoziční a senátorská špína,“ řekla na plénu ministryně Schillerová.

Proti tomuto výroku se otevřeným dopisem ohradil místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš CzerninPaní ministryně Schillerová, považuji za zcela nepřijatelné, aby členka české vlády kdekoli, tím méně na půdě parlamentu, užívala takto totalitní a dehonestující vyjádření. Je to projev naprosté neúcty k demokratickým institucím našeho státu a k práci demokratické opozice. To je postoj, který je absolutně neslučitelný s úřadem ministryně demokratické vlády. Vyzývám Vás proto, odstupte.

Kdyby se paní ministryně radši více zaměřila na svou práci a nerozhazovala peníze na všechny strany, nemusela by řešit díru v rozpočtu 40 miliard, kterou se rozhodla zalepit zvýšením daní.

„My bychom neměli sebemenší problém s podporou vyšší spotřební daně z lihu, z tabáku i z hazardu, pokud by se jednalo skutečně o boj se závislostí, a nikoliv o zvyšování daní. A pokud by na té druhé straně došlo ke snižování jiných daní, které například zdražují pracovní místa,“ uvedl v Partii na TV Prima předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.