Víkendové setkání s Karlem Schwarzenbergem , který navštívil Janské Lázně v souvislosti se slavnostním zahájením lázeňské sezony

Při příležitosti zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních se Karel Schwarzenberg setkal se starostou Janských Lázní, Ing. Jiřím Hradeckým  a ředitelem SLL Ing. Rudolfem Bublou a jako vzpomínku na historii rodu Schwarzenbergů spojenou i s městem Janské Lázně,  zasadil památný javor v parku před hotelem Sanssouci . Tak byl odhalen mezník připomínající spojitost jeho rodiny s tímto krásným městem  a přímo se vznikem lázní jako takových. Setkání  bylo stejně osvěžující, jako počasí toho dne.

Po setkání s občany a pacienty Janských Lázní navštívil Karel Schwarzenberg pietní místo na Hrádečku  a zavzpomínal, že je tomu již třicet let, kdy tu byl poprvé a kdy ochutnal nezaměnitelný guláš Václava Havla.

V horkém dni už bylo načase trochu zvolnit a není nic lepšího než  si projít chladivě voňavý provoz trutnovského pivovaru Krakonoš, kde člověk může uhasit nejen žízeň, ale i touhu po tom tradičním, co náš trutnovský pivovar hrdě nabízí.

Výroba piva se tu drží zavedené tradice, žádný plast nebo plechovky, žádná pasterizace. Znalci si Krakonoše jistě najdou. Tak, jako si našel chvíli na vykouření své dýmky i Karel Schwarzenberg, na klidném pivovarském náměstíčku.

Děkujeme za krásný čas, který nám Karel Schwarzenbnerg v našem kraji věnoval a těšíme se na každé příště!